Oratastic

10 порад для вивчення мови

Oratastic▸ 10 порад для вивчення мови

10 порад для вивчення мови

1.

authentic language

Мова – це не просто поєднання слів і граматики. Тому замість того, щоб вивчати окремі слова та граматичні правила на пам’ять, варто вчити слова і форми в контексті. Зосереджуйтеся на фразах і висловах, тобто на частовживаних словах. Максимально оточіть себе мовою. Дивіться серіали, фільми, відео на YouTube і в TikTok, слухайте подкасти й читайте тексти різних жанрів і типів.

2.

Be a parrot

Щоб розвинути гарну вимову, слухайте й повторюйте все, що чуєте по радіо, у подкастах, серіалах або фільмах. Спробуйте стати папугою і наслідуйте точну вимову звуків, мелодику висловів та інтонацію. Можна почати з наспівування ритму та мелодії. Пізніше можна працювати з вимовою звичайних, важливих і, можливо, веселих фраз.

3.

Social context

Більшості з нас легше вчитися в товаристві. Використовуйте мову з іншими: спілкуйтеся з людьми віч-на-віч онлайн чи наживо.

Вивчення мови має приносити задоволення. Коли ви граєте в ігри, їсте чи ходите у музеї з іншими людьми, які вивчають ту саму мову, то ви вивчатимете потрібні та цікаві речі швидше.

Познайомтеся з носіями мови, яку ви вивчаєте, або з тими, хто теж хоче тренуватися. Інтернет не знає меж – тут ви можете познайомитися з людьми з будь-якого куточка світу, і спілкуватися з ними через чат або відеозв’язок.

Крім того, інші люди можуть вас змотивувати або дати гарні поради. Ба більше, такі знайомства часто переростають у міцну дружбу!

4.

Stimulate your senses

Наші чуття впливають на пам’ять, а також сприяють створенню зв’язків та асоціацій у мозку. У процесі вивчення мови спробуйте залучити якомога більше ваших чуттів. Візуалізуйте, куштуйте, нюхайте, торкайтеся та рухайтеся. Як щодо приготувати вечерю і запросити товаришів, які теж вивчають мову? Чи, може, спробуйте описати запах парфумів та асоціації, які вони у вас викликають? Ймовірно, ви можете вивчати нову мову, малюючи, співаючи або танцюючи?

5.

Culture is part of language

Мова – частина культури, а культура – частина мови. Ви можете познайомитися з культурою мови, яку вивчаєте, дивлячись серіали та фільми, слухаючи пісні, читаючи книжки та комікси, куштуючи їжу, відвідуючи театр та досліджуючи традиції та сучасні тренди. Якщо читати тексти про те, чим ви захоплюєтеся, іноземною мовою, процес її вивчення стане цікавішим. Ви вчитиметеся швидше, якщо вже знайомі з темою. Окрім того, це корисно, адже ви обираєте тему, яку, ймовірно, залюбки обговорите з іншими.

6.

Щоби досягти гарних результатів, пам’ятайте, що вивчення мови – це тривалий процес. Найкраще – вчити маленькими кроками, трошки щодня. Якщо ви вивчатимете мову 10 – 15 хвилин щодня, це дасть кращий результат, ніж якщо ви навчатиметеся дві години раз на тиждень. Стоїте в черзі до стоматолога, їдете в метро чи маршрутці, чекаєте, поки закипить чайник – використовуйте ці вікна, щоби вивчати мову. Якщо ж ви вчитиметеся триваліший час, то важливо обрати такий період доби, коли вам найлегше зосередитися. У цьому всі ми різні, тож це може бути або ранок, або обід, або пізній вечір.

7.

Plan your learning experience

Складіть навчальний план, поставте короткострокові та довгострокові цілі, спробуйте сформулювати їх якомога конкретніше (тут у пригоді можуть стати Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти). Розплануйте кожен день і виділіть час на вивчення мови, щоб досягти бажаних цілей. Іноді доцільно мати набір різних активностей, завдяки яким вивчати мову буде весело. Вам варто працювати із читанням, слуханням, вимовою, письмом і усним мовленням. Повторення відіграє важливу роль, тому не завадить і знайти ефективні для вас способи закріплення вивченого. І понад усе: вам це має подобатися! Ми запам’ятовуємо найкраще, коли нам цікаво і весело.

8.

Happy Mistakes

Помилки – це ваші друзі, що допомагають вдосконалити знання, і вони є важливою частиною навчального процесу. Приймайте їх! Коли ви їх виявляєте, це означає, що ви на крок ближче до мети. Крім того, помилки часто добряче смішать! Не варто прагнути до безпомилкової мови, адже ваша мета полягає в тому, щоб ви розуміли інших, а інші – вас.

9.

Languages as resource

Нехай інші мови вам допомагають. Коли вчимо нову мову, ми можемо знайти в ній багато чого спільного з рідною мовою та вже відомими нам мовами. Важливо також зосередитися на розбіжностях у вимові, граматиці, лексиці або навіть жестах. Різні мови по-різному описують світ навколо, а вивчення мов дає вам змогу по-новому поглянути на довкілля.

10.

Learn while moving

Вчіть мову, рухаючись. Фізична активність стимулює наш мозок, особливо прогулянки або плавання. Тож не сидіть на місці, коли вчитеся. Навіть незначна активність має вирішальне значення, адже коли речі довкола нас інші, наші чуття працюють інакше. Прогуляйтеся з товаришем, котрий також вивчає ту саму мову, або з її носієм. Коли ви йдете або їдете кудись, можете слухати подкасти, співати пісні на мові, яку вивчаєте, говорити із собою подумки, повторювати фрази на картках, намагатися описувати те, що бачите, перекладати вивіски – і це лише кілька прикладів. Не кажучи вже про те, що гарна прогулянка покращує настрій та здоров’я.